Najtańsze konto dla studenta

17 lipca
22:19 2017

Studenci to coraz bardziej doceniana przez banki grupa klientów. Nic dziwnego zatem, że kolejne instytucje finansowe przygotowują produkty specjalnie dedykowane żakom, w tym również rachunki osobiste. Sprawdźmy, które z kont dla studentów będą najtańsze w roku akademickim 2015/2016.

Studenci coraz częściej korzystają z usług banków, szczególnie z rachunków osobistych, które stają się dla nich niejednokrotnie niezbędnie – otrzymują na nie stypendia czy transze kredytu studenckiego, wynagrodzenie za pracę, inni z kolei otrzymują w ten sposób wsparcie od rodziców. Gdzie powinni szukać najtańszych kont dla siebie?

Ranking kont studenckich

Bank Konto Darmowe bankomaty Opłata za kartę Koszt miesięczny
Ranking kont dla studentów
Getin Noble Bank Getin UP Free nie 0 zł 0 zł
Credit Agricole 1 Konto nie 2,90 zł 2,90 zł
mBank eKonto dla młodych tak 4 zł 4 zł
Millennium Bank Konto 360° Student nie 4 zł 4 zł
PKO BP PKO Konto dla Młodych tak 5 zł 5 zł
ING Bank Śląski Konto z Lwem Direct 18-26 tak 7 zł 7 zł

Getin Noble Bank: Getin UP Free

Wybierając konto osobiste w Getin Banku, student uzyskuje dostęp do promocji „Stypendium wyższe o 3%”, co oznacza miesięczną dopłatę do otrzymywanego stypendium na poziomie 3%, ale nie więcej niż 30 zł (wyjątkowo za pierwszy przelew stypendium jest to 50 zł). Dodatkowo młody człowiek może liczyć na zniżki na przykład w Cinema City, a do tego otrzymuje pakiet korzyści „Mój Bank”.

Getin Noble Bank umożliwia w ramach konta także darmowe przelewy przez Facebooka, e-mail, a nawet przez SMS. Niestety konto nie jest oprocentowane. Za darmo można korzystać tylko z bankomatów Euronetu i Planet Cash, a pozostałe są płatne: 5 zł od transakcji (z wyjątkiem tych klientów, którzy posiadają pakiet „Mój Bank”).

Credit Agricole: 1 Konto

Korzystając z 1 Konta w Credit Agricole, student otrzymuje dostęp do usługi CAsaver (zaokrąglanie transakcji bezgotówkowych kartą i przekazywanie ich na wybrany rachunek). Można tu również wypłacać pieniądze w ramach usługi cash back, a nawet uzyskać kredyt na korzystnych warunkach przeznaczony na kurs prawa jazdy. Niestety problemem może być konieczność ponoszenia opłaty za posiadanie karty debetowej w wysokości 2,90 zł miesięcznie. Na szczęście można uniknąć tego kosztu, dokonując co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą (choćby na kwotę 1 zł), co nie powinno stanowić większego problemu dla posiadacza konta. Za darmo można wypłacać pieniądze z bankomatów BZ WBK oraz Euronetu, pozostałe są płatne: 5 zł od transakcji (można wykupić abonament w wysokości 6 zł miesięcznie i w ten sposób korzystać za darmo ze wszystkich bankomatów w Polsce).