Banki są dzisiaj instytucjami

26 lutego
12:15 2014

Banki są dzisiaj instytucjami , które w dużym stopniu wpływają na postawę i świadomość konsumentów. Okazuje się, że gros z nas jest związanych z bankami poprzez wieloletnie kredyty. Banki powoli opanowują coraz większe sektory finansowe.

My jednak skupmy się dzisiaj na tych mniej spektakularnych, jakimi są przelewy zagraniczne bankowe. Czym jest przelew bankowy? Otóż jest to przelew z jednego banku do drugiego w sposób internetowy. Oczywiście przelewu możemy dokonać także w sposób fizyczny mianowicie idąc na pocztę. Trwa to jednak zdecydowanie dłużej i jest bardziej kłopotliwe i czasochłonne. Przelewy bankowe maja to do siebie, że w dzisiejszych czasach są głównie wykonywane sprzed komputera.

Wiele osób pyta na forach w którym momencie dojdą pieniądze z banku A do banku B. Niestety wszystko to zależy od księgowości banku, która w tym kontekście bywa różna. Dodatkowo dowiadujemy się , że przelewy bankowe realizowane są od razu. Jeżeli my i adresat mamy jeden bank, to pieniądze pojawiają się w sposób błyskawiczny. Jednak w sytuacji kiedy mamy inne instytucje bankowe to musimy poczekać ok. 1 dnia roboczego. Przelewy bankowe nie wypływają w weekendy tylko w dni robocze. Ile kosztuje przelew bankowy? Do niedawna większość banków oferowała tą usługę za darmo. Dzisiaj powoli większość instytucji bankowych zaczyna narzucać przeróżne opłaty i niektóre oczywiście dotyczą przelewów bankowych. W niektórych bankach już dzisiaj zapłacimy nawet 1 PLN za dokonanie przelewu. Wydaje się to dosyć śmieszne ponieważ jeszcze pół roku temu nigdzie takich opłat nie było. A teraz pojawiły się z dnia na dzień.

Na skutek konieczności zwiększenia depozytów bankowych. Est to proces podyktowany przede wszystkim recesją gospodarcza, która postępuje w niezwykle szybkim terminie. A banki chcą sie zabezpieczyć.