Wybieramy konto internetowe

21 października
13:23 2014

Konto internetowe czy tradycyjne? Jeżeli wybieramy konto internetowe, kierujemy się przede wszystkim kosztami i możliwościami. Oferta jest bogata, jest więc w czym wybierać!

W zasadzie już wszystkie banki mają w swojej ofercie konta internetowe, czyli rachunki bankowe obsługiwane drogą elektroniczną. Jest to usługa bankowa korzystniejsza niż konto tradycyjne. Takie konta są tańsze w obsłudze, nie absorbują wiele czasu. Mamy do nich dostęp przez 24 godziny na dobę. Poza tym większość z nas ma już dostęp do Internetu. To bardzo ułatwia założenie konta bankowego przez Internet. Oferta kont internetowych jest coraz bogatsza.

Starając się o wybranie jak najkorzystniejszego konta internetowego, należy wziąć pod uwagę co najmniej kilka elementów. Zacznijmy od ustalenia, jakie są koszty utrzymania takiego konta, jakie usługi są płatne, a jakie dostępne za darmo. Comperia.pl wskazuje, że bardzo korzystne konto internetowe można dostać na przykład w Alior Sync. Nie trzeba płacić ani za otworzenie, ani za prowadzenie konta w tym banku, ani za obsługę karty debetowej, ani za przelewy – co rzadko zdarza się w innych bankach. Należy sprawdzić, czy wypłata gotówki ze wszystkich dostępnych bankomatów jest również bezpłatna.

Niepobierania miesięcznych opłat za prowadzenia konta bankowego ma w swojej ofercie już wiele banków. Inne pobierają opłaty wówczas, jeżeli nie są spełnione określone w umowie warunki (konkretne wpłaty na konta internetowe, wykonanie określonych operacji finansowych z wykorzystaniem karty debetowej). Należy też dokładnie sprawdzać, jakie są opłaty za poszczególne usługi dodatkowe, jak na przykład prowizje za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne czy zlecenia stałe. Zdarza się tak, że tylko jeden przelew w miesiącu może być bezpłatny, a za pozostałe już należy zapłacić. Banki zastawiają wiele pułapek na właścicieli kont bankowych, również tych internetowych. Nie ma całkowicie darmowych kont bankowych. Taka oferta jest czystym marketingiem.

Konto internetowe czy konto tradycyjne? Dostęp do rachunku przez całą dobę i załatwianie wszystkich spraw przez Internet, dzięki czemu można oszczędzić czas i pieniądze? A może lepiej w placówce banku? Wybór może być trudny. Konto należy dopasować do potrzeb oraz oczekiwań przyszłego właściciela. Nie należy decydować się na przykład na konto aktywne, jeżeli mamy zamiar jedynie wpłacać i wypłacać pieniądze czy też opłacać rachunki. Dotyczy to również konta internetowego.