Dobre konto oszczędnościowe – jaki bank zapewni wysoki zysk?

22 kwietnia
16:23 2017

Konto oszczędnościowe to popularny wśród Polaków sposób na oszczędzanie. Nie zarobimy w ramach niego co prawda niebotycznie wiele, ale dobre konto potrafi zapewnić satysfakcjonujący zysk. Warto sprawdzić, który bank oferuje najlepsze warunki.

Konto oszczędnościowe to połączenie zwykłego ROR-u i lokaty. Jednak możemy tu liczyć na wyższe oprocentowanie niż w przypadku zwykłego rachunku bankowego oraz bardziej elastyczny dostęp do pieniędzy niż przy lokacie terminowej. Jednym z ważniejszych parametrów konta oszczędnościowego jest jego oprocentowanie. Które banki zaoferują w listopadzie najlepsze warunki?

Najwyższe oprocentowanie proponuje Getin Online ze swoim Kontem Oszczędnościowym, bo 3,50% w skali roku. Jednak należy zauważyć, że to oprocentowanie promocyjne, które obowiązuje tylko przez pierwszy miesiąc korzystania z oferty. Potem spada do poziomu 2%. Minusem propozycji może być fakt, że bank nie posiada placówek. Dużym atutem jest zaś brak opłaty za otwarcie i prowadzenie konta. Pieniądze można wpłacać i wypłacać bez ograniczeń, jednak tylko pierwszy w danym miesiącu przelew wychodzący jest darmowy, potem zapłacimy za każdy 4,99 zł. Niedogodnością jest również to, że skorzystanie z tego produktu obwarowane jest koniecznością posiadania konta osobistego w tym banku.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku Indeksowanego Konta Oszczędnościowego Toyota Banku. Wszystkie przelewy przez Internet i telefon, bez względu na ich ilość, są bezpłatne. Nie musimy również posiadać ROR-u w tym banku. Oprocentowanie konta wynosi 3,15% w skali roku. Nie poniesiemy kosztów prowadzenia rachunku , jeśli spełnimy określone przez bank warunki. Procedura wygląda następująco. Opłata za prowadzenie konta w wysokości 30 zł jest pobierana z góry pierwszego dnia miesiąca, a zwracana jest do 10 dnia następnego miesiąca, gdy w poprzednim miesiącu właściciel konta nie dokonał żadnych transferów lub wypłat ze swojego konta, które spowodowałyby zmniejszenie salda.

Również w przypadku Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus ING Banku Śląskiego nie musimy posiadać ROR-u, a wszystkie przelewy są bezpłatne. Wpłat i wypłat możemy dokonywać w dowolnym momencie. Niestety, musimy posiadać w ING Banku Śląskim inne konto oszczędnościowe, jak np. OKO, OKO Direct, OKO Premium, SOK. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że otwarcie i prowadzenie rachunku jest darmowe, a oprocentowanie to 3% w skali roku.