Niepełnoletni też mogą mieć darmowe konto w banku

30 października
16:17 2014

Nie tylko dorośli mogą korzystać z darmowego konta w banku. Coraz więcej instytucji finansowych kieruje swoje usługi również do osób, które nie są jeszcze pełnoletnie, ale ukończyły 13 lat.

Żyjemy w czasach, które naznaczone są płatnościami elektronicznymi i bankowością elektroniczną. Nic dziwnego, że Polacy coraz chętniej zakładają konta bankowe swoim dzieciom. Jest to wygodne i uczy właściwego gospodarowania swoimi pieniędzmi.

Banki dostrzegły, że młodzież to bardzo obiecująca grupa klientów, dlatego coraz więcej kont jest dedykowane osobom, które ukończyły 13 lat, ale nie są jeszcze pełnoletnie. Najłatwiej znaleźć takie oferty, używając porównywarki Comperia.pl. Sprawdźmy kilka propozycji.

ING Bank Śląski proponuje Konto z Lwem Direct 13-18 lat. Bbank nie pobiera żadnych opłat za prowadzenie tego rachunku. Możemy korzystać tu z bankowości internetowej, a transakcje potwierdzać SMS-ami i dokonywać zleceń przez telefon. Nie zapłacimy także za użytkowanie karty do tego konta. Również wszystkie bankomaty w Polsce są darmowe. Niestety, oprocentowanie tego konta to 0%.

mBank proponuje osobom powyżej 13 roku życia izzyKonto – również darmowe, ale już z oprocentowaniem 0,70%. Autoryzacje transakcji internetowych dokonujemy za pomocą SMS-ów lub karty kodów. Karta debetowa wydawana jest za darmo, ale jeśli nie chcemy płacić 4 zł za jej użytkowanie, należy w ciągu miesiąca dokonać płatności bezgotówkowych o wartości minimum 100 zł. Za darmo można tu korzystać z bankomatów BZ WBK, Cash4You i Euronet. Za wypłaty z innych bankomatów zapłacimy 5 zł.

PKO BP również przygotował darmową propozycję dla niepełnoletnich. Możemy tu skorzystać z Konta dla Młodych o oprocentowaniu 0,01% z maksymalnym debetem 500 zł. Oczywiście, mamy pełny dostęp do bankowości internetowej, a transakcje potwierdzimy kodami jednorazowymi albo SMS-ami. Kartę debetową otrzymamy za darmo, ale za jej prowadzenie zapłacimy już 5 zł, chyba że wykonamy miesięcznie minimum 5 transakcji bezgotówkowych, wtedy nie będzie opłaty. Jeśli chodzi o bankomaty, nie zapłacimy nic za korzystanie, bez względu na to, do którego operatora bankomat będzie należał.

To, oczywiście, tylko kilka przykładów, na co mogą liczyć młodzi klienci banków pomiędzy 13 a 18 rokiem życia. Jak widać, warunki nie odbiegają często od tego, co proponowane jest osobą dorosłym. Warto samemu sprawdzić więcej ofert na Comperia.pl.