Ranking lokat rocznych

11 maja
21:27 2017

Niskie stopy procentowe nie zachęcają za bardzo do zakładania lokat w banku. Czasami jednak można trafić na ciekawe promocje, które pozwolą na osiąfnięcie wyższej stopy zwrotu niż w przypadku standardowej oferty. Sprawdzamy, gdzie warto ulokować nadwyżkę kapitału. Oto nasz ranking lokat rocznych w kwietniu 2016.

Średnie oprocentowanie lokat bankowych w marcu 2016 roku wahało się od 1,48% do 1,55% w skali roku. Banki nie były wcale zbyt skłonne do wysokiego płacenia za przyjmowane depozyty. To sprawiało, że wielu inwestorów szukało innych sposobów na pomnażanie kapitału. Lokaty mają jednak tę przewagę nad innymi instrumentami bankowymi, że są po prostu bezpieczne – i jeśli nawet nie zarobi się tu ogromnych pieniędzy, zazwyczaj nie straci się też dużo. Czasami jednak na rynku można znaleźć prawdziwe okazje.

Najlepsze lokaty na 12 miesięcy

Przejrzeliśmy dokładnie dla Państwa różne oferty lokat rocznych, proponowane przez większe i mniejsze banki. W ten sposób powstał nasz ranking. Zwróciliśmy tu uwagę przede wszystkim na oprocentowanie, ale także na konieczność wykupienia dodatkowych produktów (konto osobiste) i na ewentualne konsekwencje w przypadku zerwania lokaty.

Lp. Bank Lokata Konieczność posiadania konta Zerwanie umowy Oprocentowanie w skali roku
1. BIZ Bank Lokata BIZ WIBOR Plus nie utrata odsetek 2,57%
2. BOŚ Bank EKOlokata z Bonusem tak częściowa utrata odsetek 2,5%
3. Idea Bank Lokata Nr 1 nie utrata odsetek 2,5%
4. Getin Noble Bank e-Lokata Progresywna tak częściowa utrata odsetek 2,5%
5. Toyota Bank Lokata Kapitalna tak nie powoduje utraty odsetek 2,45%
6. Idea Bank Lokata Zyskująca nie nie powoduje utraty odsetek 2,45%
7. Volkswagen Bank Polska Lokata 5 Plus tak utrata połowy odsetek 2,4%
8. Santander Consumer Bank Lokata Terminowa „Lokata Direct + online” nie utrata odsetek 2,4%
9. Noble Bank Lokata Progresywna tak zachowanie odsetek 2,4%
10. Toyota Bank Lokata – stałe oprocentowanie nie częściowa utrata odsetek 2,35%

 Lider rankingu

Zwycięzcą najnowszego rankingu została oferta BIZ Banku Lokata BIZ WIBOR Plus, która proponuje najwyższe w tej chwili oprocentowanie na rynku – 2,57% w skali roku, a do tego nie trzeba wcale korzystać z dodatkowych produktów banku, takich jak konto osobiste. Należy jednak pamiętać, że lokata ta jest uzależniona od wysokości wskaźnika WIBOR 6M. Minimalna kwota wpłaty wynosi tu 1000 zł, natomiast nie ma żadnego ograniczenia co do maksymalnej wysokości depozytu.