Prestiżowe konta osobiste nie tylko dla VIP-ów

13 listopada
12:21 2014

VIP oznacza prestiż i wysokie standardy proponowanych przez banki produktów oraz usług. W ofercie bankowej są jednak prestiżowe konta osobiste nie tylko dla VIP-ów.

Każdy starający się o konto bankowe chciałby, aby jego konto było wyjątkowe. Każdy chociaż przez chwilę pragnąłby poczuć się jak osoba ważna, na której bankowi zależy. Banki doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego w ofercie bankowej znajdują się prestiżowe konta z ekskluzywnymi pakietami usług dla zwykłych klientów. W ten sposób banki chcą przyciągnąć do siebie jak najwięcej osób, również tych z „ciągotami snobistycznymi”. Niestety, liczyć się trzeba z tym, że wiele banków oferuje produkty daleko odbiegające od ofert VIP-owskich. Istnieją one najczęściej tylko po to, aby przyciągnąć do siebie klientów takimi określeniami, jak „prestiż” czy „ekskluzywne pakiety”. W rzeczywistości konta te niewiele mają wspólnego z tymi określeniami, które zabezpieczone są jedynie dla prawdziwych VIP-ów.

Jeżeli ktoś znajdzie ofertę konta osobistego z oznaczeniem VIP, powinien się jej dokładnie przyjrzeć i przeanalizować ją, bowiem może to być konto mające niewiele wspólnego z rzeczywistą ofertą dla VIP-ów. Oferta VIP skierowana jest nie tylko do bogaczy, ale również klasy osób średnio zamożnych. Może okazać się, że oferta jest tylko opakowana w VIP-owski znak, natomiast w rzeczywistości niewiele ma wspólnego z prestiżem. Są jednak osoby, którym to zupełnie nie przeszkadza, a znak jest dla nich ważniejszy niż prawdziwa oferta. 

Właścicielowi prawdziwego konto VIP zazwyczaj przydzielany jest przez bank opiekun i doradca. Jeżeli jest to prawdziwe konto VIP, to taki doradca obsługuje najwyżej kilkanaście takich rachunków. Jeżeli natomiast konto jest prestiżowe tylko z nazwy, to doradca obsługuje nawet ponad kilkaset klientów, w związku z tym w razie potrzeby o kontakt z nim jest naprawdę trudno. Należy podkreślić, że właściciel rzeczywistego konta VIP nie jest obsługiwany przy okienku, a w osobnym pokoju. Doradca ma dla niego nieograniczony czas na załatwienie wszystkich jego spraw.

Posiadacze prawdziwych kont VIP mają możliwość negocjacji prowizji, marż czy oprocentowania kredytów i lokat. Zawsze otrzymują korzystniejsze warunki niż zwykły konsument. Poza tym limity wypłat są też bardzo wysokie. Istnieje możliwość otrzymania platynowej bądź czarnej karty kredytowej. Banki najczęściej nie wymagają od takich klientów dodatkowych formalności przy załatwianiu kredytów czy zakładaniu lokat. Niestety, za to wszystko trzeba zapłacić, a jest to naprawdę niemały koszt. Prowadzenie VIP-owskiego konta sporo kosztuje, ale też korzyści są bardzo duże.