Sprawdź promocje kont za zero

13 listopada
13:02 2014

Chcesz założyć konto za zero złotych? Sprawdź aktualne promocje w polskich bankach. 

W chwili obecnej dostęp do usług bankowych jest nieograniczony. Nie musimy fizycznie udać się do oddziału banku, aby założyć konto osobiste, lokatę lub wziąć kredyt. Wystarczy dostęp do Internetu, posiadanie telefonu komórkowego, aby praktycznie nie ruszając się z domu, wygodnie siedząc w swoim ulubionym fotelu, założyć na przykład konto za zero złotych lub skorzystać z kredytu na promocyjnych warunkach.

W sytuacji, kiedy rynek usług bankowych staje się coraz mniejszy, a niemal każdy Polak posiada już własne konto  i zaciągnął większy lub mniejszy kredyt, walka o potencjalnego klienta staje się coraz ostrzejsza.

Już nie wystarczy zaproponować potencjalnemu Kowalskiemu atrakcyjne konto z bezpłatnymi wypłatami z każdego bankomatu na terenie polski. Tu potrzeba czegoś więcej, znacznie bogatszej i bardziej atrakcyjnej oferty, aby pozyskać nowego klienta i przede wszystkim nie stracić dotychczasowego.

Banki co krok kuszą ofertami kont za zero złotych. Jednak nie warto wpadać w zachwyt, lecz dokładnie przeczytać umowę o rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy (popularnie zwany ROR-em).

Konto za zero złotych, to niewątpliwie ciekawy i atrakcyjny produkt bankowy, zwłaszcza dla osób, które nie chcą ponosić dodatkowych kosztów prowadzenia rachunku. W przypadku takiego konta, klient nie ponosi dodatkowych opłat i prowizji za prowadzenie konta, lecz również wszystkie przelewy, wypłaty w bankomatach (nie tylko banku macierzystego, lecz również pozostałych) są darmowe. Dotyczy to także innych czynności, które klient dokonuje przy pomocy konta.

Warto jednak zapoznać się dokładnie z umową o prowadzenie ROR-u, ponieważ często się zdarza, że pozornie darmowe konto tak naprawdę nie jest bezpłatne.

Niekiedy banki wymagają od klienta, aby na ROR wpływała miesięcznie określona suma pieniędzy, po osiągnięciu której instytucja nie pobiera na przykład opłat za prowadzenie konta.

Dlatego też, jeżeli chcemy posiadać konto bankowe, na które planujemy na przykład przelewać niewielkie kwoty, z dodatkowego zatrudnienia, nie będą to wpływy regularne i w dużej ilości to warto rozejrzeć się za aktualnymi ofertami instytucji finansowych.

Bardzo często promocje kont za zero złotych są chwilowe i z tygodnia na tydzień banki zmieniają swoje oferty. Dlatego też warto na bieżąco śledzić oferty banków, aby wybrać mądrze i korzystnie.