Łatwo szybko i tanio

21 sierpnia
12:53 2014

Jest podstawą działalności firmy i jeżeli planujący założyć działalność gospodarczą go nie ma nie zarejestruje własnego biznesu. Chodzi oczywiście o konto firmowe, które najpierw trzeba otworzyć w banku a dopiero później starać się o rejestrację firmy.

Od razu informujemy tych którzy wchodzą we własny biznes że prze założeniem konta firmowego trzeba się dobrze zastanowić bowiem późniejsza ewentualna zmiana może już nie być taka łatwa.

Co innego jest zmiana banku i konta osobistego a co innego zmiana konta firmowego. Pamiętajmy że konto firmowe powinniśmy zakładać pod kątem przyszłej działalności, profilu działalności.

Pamiętajmy też że nie jest łatwi wybrać dla siebie odpowiednie konto firmowe aby później nie mieć kłopotów i nie narażać się na koszty których można uniknąć. Oczywiście firma nie musi mieć jednego konta bankowego ale dobór tego drugiego również powinien być przemyślany. Pamiętajmy też że konto firmowe w zasadniczy sposób różni się od osobistego ponieważ nastawione jest na prowadzenie wielorakich operacji finansowych z wieloma instytucjami i kontrahentami. Dlatego przedsiębiorca nie może sobie pozwolić na zmianę konta ponieważ jest powiązany siecią interesów, urzędem skarbowym czy też ZUS-em. Poza tym konto firmowe powinno ułatwiać prowadzenie własnego biznesu a nie utrudniać, a niewłaściwie dobrane konto może tylko sprawić firmie mnóstwo kłopotów. Pamiętajmy też, że najważniejszym problemem przy wyborze najkorzystniejszego konta firmowego są oczywiście koszty nie tylko jego prowadzenia ale również przelewów, zleceń czy też innych operacji finansowych które firmy mają w swojej działalności.

Poza tym takie korzystne dla przedsiębiorcy konto firmowe powinno również dawać łatwy u szybki dostęp do wielu innych produktów bankowych i to najlepiej bezpłatnych lub płatnych jak najmniej. Trzeba też obiektywnie przyznać żę przedsiębiorcy powinni wybierać konta obsługiwane przez internet, ponieważ tak jest łatwiej, szybciej i taniej dla firmy.