Czy firma ma szansę na kredyt online bez BIK i KRD?

13 grudnia
18:26 2016

Wiele firm miewa gorsze okresy w swojej działalności. Zazwyczaj wówczas pojawia się konieczność skorzystania z pożyczki. Jeżeli firma nie ma pozytywnej historii w BIK-u i KRD, pojawia się kłopot z uzyskaniem pożyczki w banku. Czy istnieje jakakolwiek szansa na pożyczkę online bez weryfikacji BIK-u i KRD?

Pożyczki online zasadniczo nie różnią się od tradycyjnych form finansowania pod względem sprawdzania zdolności i historii kredytowej. Banki skrupulatnie weryfikują informacje na temat potencjalnego kredytobiorcy. Historia w BIK-u i baza dłużników KRD są sprawdzane. Jeśli kredytobiorca wypadnie źle, nie ma szans na uzyskanie kredytu bankowego. Wówczas jedynym rozwiązaniem są instytucje pozabankowe, które udzielają pożyczek bez BIK-u i KRD.

Wybierając ofertę firmy pozabankowej, należy liczyć się z tym, że będzie o wiele mniej korzystna niż kredyt bankowy. Firmy udzielające pożyczek bez BIK-u i KRD także zweryfikują zdolność kredytową przedsiębiorstwa. Pożyczki online tego typu dotyczą zazwyczaj niewysokich kwot, są bowiem obarczone wysokim ryzykiem. Niemniej nawet niewysokie pożyczki mogą być pomocne przy tymczasowym niedoborze gotówki, ale na dłuższą metę takie pożyczki są nieopłacalne i niewystarczające.

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki online w firmie pozabankowej, postarajmy się zweryfikować informacje na temat działalności wybranej firmy. Zdecydowanie lepiej i bezpieczniej korzystać z oferty firm, które istnieją od lat. Na ich temat znajdziemy wiele informacji w Internecie. Kolejny krok to wnikliwe przestudiowanie umowy. Warto przeanalizować umowę dokładnie, poznać koszty pożyczki, zabezpieczenia i konsekwencje, jakie mogą nastąpić w wypadku nieterminowej spłaty zadłużenia. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że pożyczki bez BIK-u i KRD są wysoko oprocentowane i obarczone różnymi kosztami dodatkowymi. Jeżeli nie będziemy w stanie ich udźwignąć, możemy stracić mnóstwo nerwów i popaść w jeszcze większe tarapaty finansowe.