Szukamy kredytu konsolidacyjnego bez ubezpieczenia

05 grudnia
19:15 2016

Konsolidacja wielu rat kredytowych w jedną z wykorzystaniem kredytu konsolidacyjnego często wymusza wykupienie ubezpieczenia. Czy jest możliwość skorzystania z takiego kredytu bez ubezpieczeń?

Konsolidacja kredytów to okazja do zastąpienia wielu rat kredytów w jedną ratę w jednym banku. Jest to spore ułatwienie dla wszystkich tych klientów, którzy korzystają z kredytów różnego rodzaju, przy których konieczne jest pamiętanie o różnych terminach miesięcznych spłat. Bardzo często jest to uciążliwe dla klientów. Przy kredycie konsolidacyjnym oprócz możliwości zastąpienia rat kredytów hipotecznych, gotówkowych, debetu w rachunku bankowym a nawet limitów w karcie kredytowej na jedną ratę jest również możliwość zmniejszenie wysokość płaconej raty. Część banków oferuje również możliwość przeznaczenia części pieniędzy z kredytu konsolidacyjnego na dowolny cel. Kredyty konsolidacyjne znajdują się w ofercie większości polskich banków. Przy kredytach konsolidacyjnych można uzyskać również lepsze warunki kredytowania. Banki oferują niższe oprocentowanie, możliwość wybrania dowolnego dnia spłaty raty kredytowej. Decydując się na kredyt konsolidacyjny trzeba, jednak liczyć się z konieczności zapłacenia prowizji od kredytu. Przed zdecydowaniem się na taki kredyt dobrym pomysłem jest skorzystanie z kalkulatorów kredytowych dedykowanych do kredytów konsolidacyjnych, gdzie można sprawdzić ile można zyskać na skorzystaniu z takiego kredytu.

Ubezpieczenie do kredytu konsolidacyjnego

Większość banków wymaga do kredytu konsolidacyjnego wykupienia ubezpieczeń. Nie zawsze jest to korzystne rozwiązanie dla klientów. Przy konsolidacji, która dotyczy również raty kredytu hipotecznego skorzystanie z ubezpieczenia może być dobrym rozwiązaniem. Dla kredytów długoterminowych ubezpieczenie może być dobrym pomysłem, gdyż pozwala zabezpieczyć się na wypadek różnych wydarzeń losowych. Przy kredycie krótkoterminowym ubezpieczenie na życie niekonieczne jest korzystne dla klientów. Z tego powodu warto sprawdzić oferty tych banków, które pozwalają na skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego bez konieczności wykupywania ubezpieczenia. Warto, jednak brać pod uwagę, że brak wykupienia ubezpieczenia często wiązać się może z brakiem możliwości skorzystania z korzystniejszych warunków kredytowania, jak niższe oprocentowanie czy niższa prowizja.

Kredyty konsolidacyjne bez ubezpieczenia

Znacznie łatwiej jest znaleźć konsolidacyjnego kredyty gotówkowe, które nie wymagają wykupienia ubezpieczenia. Przy kredytach konsolidacyjnych hipotecznych jest to znacznie rzadziej spotykana sytuacja w ofertach banków. Oprócz wykupienia ubezpieczenia na życie bank może wymagać również wykupienia polisy na wypadek utraty pracy czy hospitalizacji.