Dokąd po tani kredyt dla seniora?

23 września
16:12 2016

Kredyt gotówkowy dla seniora posiada w swojej ofercie spora część banków. Nic dziwnego, bowiem osoba w podeszłym wieku generuje niewielkie, aczkolwiek stałe dochody. A to dla banków ogromny plus.

Emerytura w naszym kraju w lwiej części przypadków pozostawia wiele do życzenia. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to stałe i regularne źródło dochodów. Emerycie zyskują dodatkowo na wartości, ponieważ według najświeższych badań są jednostkami, które terminowo spłacają wszystkie swoje zobowiązania kredytowe. A dla każdego banku terminowość w spłacie zobowiązania to cecha najbardziej pożądana, zwłaszcza w czasach, kiedy co ósmy konsument nie spłaca kredytu.

Dokąd po kredyt dla seniora?

Coraz więcej banków oferuje dzisiaj kredyty gotówkowe dla osób w podeszłym wieku. Propozycje kredytu dla seniora znajdziemy m.in. w Getin Banku, Millenium Banku czy w Banku Pocztowym. Jednakże kredyt na naprawdę preferencyjnych warunkach oferuje Getin Bank. Oprocentowanie nominalne pożyczki w tym banku to zaledwie 8,4 proc. Problemu nie stanowi także samo uzyskanie finansowania. W pierwszym półroczu bank może udzielić klientowi kredytu na podstawie PIT-u. W drugim półroczu wystarczy waloryzacja emerytury. Dodatkowym zaświadczeniem potwierdzającym dochody może być również wyciąg z rachunku ROR za ostatnie 3 miesiące.

Wiek emeryta kredytobiorcy

Większość instytucji bankowych ustala granicę uzyskania finansowania na 70 lat. Są jednak i takie instytucje, które oferują kredyt nawet do 75 roku życia. Jest to jednak okupione dodatkowymi formalnościami. Wiele banków wymaga wówczas dodatkowych ubezpieczeń czy poręczycieli. Osoby jeszcze starsze nie mają co liczyć na wsparcie finansowe banku. Jedyną alternatywą dla nich pozostaje wówczas pożyczka w innej instytucji najczęściej pozabankowej. Z kolei taka forma zobowiązania nie cieszy się najlepszą sławą wśród konsumentów ze względu na ogromne koszty przekraczające kilkukrotnie to, co znajdziemy w typowych bankach.