Najlepsze firmy leasingowe w Polsce: 2016

07 kwietnia
15:57 2016

Jeśli myślimy o leasingu w 2016 roku, to warto przyjrzeć się firmom, które oferują nam najlepsze rozwiązania. Komu najlepiej zaufać?

Polski rynek leasingu rośnie w szybkim tempie. W 2014 roku jego wartość była na poziomie 43 miliardów złotych. W chwili obecnej w sektorze działa około 30-40 oferujące szeroki wachlarz usług leasingowych. Które z nich oferują jednak najlepsze warunki i którym najlepiej zaufać?

Lider: Europejski Fundusz Leasingowy

W 2016 roku warto zwrócić się do Europejskiego Funduszu Leasingowego, czyli lidera polskiego rynku w pierwszym półroczu 2015 roku. Firma oddała w używanie środki trwałe o wartości blisko 2 miliardów złotych, a jej udział w rynku sięga około 10%. Wybierając EFL, stawiamy na korzystne warunki finansowe oraz bogatą ofertę rozwiązań począwszy od samochodów ciężarowych i osobowych, poprzez maszyny budowlane, na sprzęcie medycznym i IT kończąc.

Wicelider: BZ WBK Leasing

BZ WBK Leasing to bardzo ważny gracz na polskim rynku. Firma w pierwszym półroczu 2015 roku wyleasingowała przedmioty o wartości prawie 2 miliardów złotych. BZ WBK Leasing to specjaliści od leasingowania urządzeń i maszyn (rolniczych, produkcyjnych, budowlanych), którzy posiadają ponad 13% tego rynku.

3 miejsce na podium: mLeasing

Przy wyborze potencjalnego leasingodawcy warto również przyjrzeć się firmie mLeasing. Będące częścią Grupy mBanku przedsiębiorstwo oferuje szeroką paletę rozwiązań leasingowych. W pierwszym półroczu firma wyleasingowała środki o wartości ponad 1,887 miliarda złotych.

Inni liczący się gracze

Innymi godnym uwagi firmami leasingowymi są Raiffeisen-Leasing Polska oraz Getin Leasing. Raiffeisen-Leasing Polska wyleasingował w pierwszej połowie 2015 roku środki o wartości 1,875 miliarda złotych. W tym samym okresie Getin Leasing osiągnął wynik prawie 1,7 miliarda złotych.

Wybór pod kątem leasingowanego przedmiotu

Ogólne wyniki firmy to nie wszystko. Warto również przyjrzeć się liderom poszczególnych segmentów rynku.  W segmencie pojazdów godną uwagi firmą jest Volkswagen Leasing, specjalizujący się w finansowaniu aut tej marki. Na polu leasingu sprzętu medycznego liderem jest Siemens Finanse. Z kolei liderzy finansowania maszyn rolniczych to BNP Paribas Leasing Solutions, BZ WBK Leasing, a także De Lage Landen Leasing Polska.

Jak widać, na polskim rynku nie brakuje poważnych graczy, którzy cieszą się zaufaniem klientów. Dzięki dużej konkurencji i dynamicznemu rozwojowi oferuje on coraz korzystniejsze warunki finansowania, co jest znakomitą informacją na 2016 rok.